Strona Główna > Aktualności > 2015 > październik > Misja Prezydenta RP do Chin

Misja Prezydenta RP do Chin

< Powrót

W związku z planowaną wizytą Prezydenta RP w Chińskiej Republice Ludowej oraz uczestnictwem polskiej delegacji na Szczycie Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) w Suzhou, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Gospodarki RP, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają zainteresowane firmy do uczestnictwa w misji gospodarczej.

Uczestniczące w misji firmy wezmą udział w „Poland-China Trade and Investment Forum” w Szanghaju (23 listopada 2015 r.), a także w Forum Gospodarczym towarzyszącym Szczytowi Szefów Rządów Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) w Suzhou (24-25 listopada 2015 r.). „Poland-China Trade and Investment Forum” organizowane jest we współpracy z Shanghai Commission of Commerce, China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT) oraz Shanghai Federation of Industry and Commerce.

Oferta udziału w misji gospodarczej adresowana jest w szczególności do firm i instytucji z następujących branż: chemiczna i farmaceutyczna, ICT, lotnicza, infrastruktura i energetyka, przetwórstwo spożywcze, maszyny górnicze, zielone technologie, finanse i bankowość.

Przedstawicieli firm oraz organizacji zainteresowanych wzięciem udziału w misji gospodarczej  prosimy o rejestrację za pośrednictwem strony internetowej www.gochina.gov.pl/Prezydent_Chiny_2015.

Jednocześnie planujemy przygotowanie katalogu firm polskich w j. chińskim, dlatego prosimy o skrupulatne uzupełnienie formularza elektronicznego. Informacje logistyczne zostaną Państwu przekazane w najbliższym czasie. Zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej, prosimy o kontakt z osobami zajmującymi się koordynacją wydarzenia: Panem Wojciechem Chatysem (e-mail: wojciech_chatys@parp.gov.pl telefon: 22- 432 71 02, Polska Agencja RozwojuPrzedsiębiorczości) oraz Panem Wojciechem Piwowarskim (e-mail: wojciech.piwowarski@paiz.gov.pl , telefon: 22 – 334 98 50 , Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych).

Rejestracja zostanie zamnięta w dniu 13 listopada 2015r.

WAŻNE!!! Standardowa procedura wizowa w konsulacie Chińskiej Republiki Ludowej zajmuje 7 dni. Jednocześnie przypominamy, że ważność paszportu w dniu złożenia go w Wydziale Konsularnym musi wynosić jeszcze przynajmniej 6 miesięcy.

 

LOGISTYKA

Wszelkie sprawy związane z kupnem biletów lotniczych, rezerwacją hoteli oraz transportem w Chinach leżą w gestii uczestników misji.

Strona chińska organizująca Szczyt Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) ("The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum") w Suzhou w dniach 24-25 listopada br. rekomenduje następujące hoteleDO POBRANIA

 

AGENDA

Poniżej znajdziecie Państwo programy poszczególych wydarzeń w dniach 23-25 listopada. Należy mieć na uwadze, iż są  to wersje robocze programów i mogą one ulec zmianie.

Wersja robocza programu „Poland-China Trade and Investment Forum” w Szanghaju (23 listopada 2015) - DO POBRANIA (wersja z dn. 20/11/2015)

Wersja robocza programu "The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum" w Suzhou (24-25 listopada 2015) - DO POBRANIA (wersja z dn. 09/11/2015)

 

WIZY

W związku z koniecznością ubiegania się przez Państwa o wnioski wizowe w Wydziale Konsularnym Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przesłaliśmy Państwu zaproszenia wystosowane przez stronę chińską dla każdego z uczestników misji gospodarczej.

Aby skutecznie ubiegać się o wydanie wizy chińskiej, wśród dokumentów niezbędnych do złożenia w Wydziale Konsularnym (informacje na stronie Ambasady: http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/t525341.htm) potrzebne jest także załączone zaproszenie. Dlatego też prosimy Państwa o wydruk wysłanych zaproszeń i dołączenie ich do wypełnionych wniosków wizowych wraz z resztą wymaganej dokumentacji.

Jednocześnie informujemy, iż w punkcie 2.8. wniosku wizowego „Informacje o instytucji lub osobie zapraszającej” należy podać dane chińskiego Ministerstwa Handlu (Ministry of Commerce of the People’s Republic of China, Add:No.2 Dong Chang'an Avenue,Beijing China (100731), Tel:(010)53771360 / 1362 / 1359 ) natomiast w punkcie 2.1. „Główny cel wizyty w Chinach” prosimy o zaznaczenie wizyty „biznesowo-handlowej”.

UWAGA: W związku z małą ilością czasu pozostałą do wyjazdu do Chin, oraz w związku z faktem, iż Wydział Konsularny Ambasady Chin czynny jest jedynie w poniedziałki, środy i czwartki od godz.9.00 do godz.11.00, wniosek wizowy powinien być złożony przez Państwa najpóźniej w poniedziałek, 16 listopada w godzinach pracy Wydziału Konsularnego. Jednocześnie informujemy, że należy ubiegać się o wydanie wizy w trybie ekspresowym.

 

AKTUALNOŚCI

2015/11/09 - WAŻNE!!! Zmiana godziny rozpoczęcia "The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum" w Suzhou. Aktualna wersja programu do pobrania powyżej.

2015/11/13 - WAŻNE!!! Powyżej znajdziecie Państwo instrukcję dotyczącą procedury wizowej.

 

Business mission to the People’s Republic of China 23-24 November 2015 - Catalog

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznego wyboru i potwierdzenia zgłoszenia firm które są zainteresowane udziałem w misji.


 Logo
Kalendarium wydarzeń
   grudzień 2016   
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
Aktualności
Wyślij zapytanie
Newsletter GoChina
Do pobrania
Przydatne informacje
Strategia GoChina
Kontakt

powered by WEB interface


Serwis GoChina wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij