Strona Główna > Aktualności > 2015 > październik > Misja Prezydenta RP do Chin

Misja Prezydenta RP do Chin

< Powrót

W związku z planowaną wizytą Prezydenta RP w Chińskiej Republice Ludowej oraz uczestnictwem polskiej delegacji na Szczycie Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) w Suzhou, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Gospodarki RP, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają zainteresowane firmy do uczestnictwa w misji gospodarczej.

Uczestniczące w misji firmy wezmą udział w „Poland-China Trade and Investment Forum” w Szanghaju (23 listopada 2015 r.), a także w Forum Gospodarczym towarzyszącym Szczytowi Szefów Rządów Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) w Suzhou (24-25 listopada 2015 r.). „Poland-China Trade and Investment Forum” organizowane jest we współpracy z Shanghai Commission of Commerce, China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT) oraz Shanghai Federation of Industry and Commerce.

Oferta udziału w misji gospodarczej adresowana jest w szczególności do firm i instytucji z następujących branż: chemiczna i farmaceutyczna, ICT, lotnicza, infrastruktura i energetyka, przetwórstwo spożywcze, maszyny górnicze, zielone technologie, finanse i bankowość.

Przedstawicieli firm oraz organizacji zainteresowanych wzięciem udziału w misji gospodarczej  prosimy o rejestrację za pośrednictwem strony internetowej www.gochina.gov.pl/Prezydent_Chiny_2015.

Jednocześnie planujemy przygotowanie katalogu firm polskich w j. chińskim, dlatego prosimy o skrupulatne uzupełnienie formularza elektronicznego. Informacje logistyczne zostaną Państwu przekazane w najbliższym czasie. Zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej, prosimy o kontakt z osobami zajmującymi się koordynacją wydarzenia: Panem Wojciechem Chatysem (e-mail: wojciech_chatys@parp.gov.pl telefon: 22- 432 71 02, Polska Agencja RozwojuPrzedsiębiorczości) oraz Panem Wojciechem Piwowarskim (e-mail: wojciech.piwowarski@paiz.gov.pl , telefon: 22 – 334 98 50 , Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych).

Rejestracja zostanie zamnięta w dniu 13 listopada 2015r.

WAŻNE!!! Standardowa procedura wizowa w konsulacie Chińskiej Republiki Ludowej zajmuje 7 dni. Jednocześnie przypominamy, że ważność paszportu w dniu złożenia go w Wydziale Konsularnym musi wynosić jeszcze przynajmniej 6 miesięcy.

 

LOGISTYKA

Wszelkie sprawy związane z kupnem biletów lotniczych, rezerwacją hoteli oraz transportem w Chinach leżą w gestii uczestników misji.

Strona chińska organizująca Szczyt Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) ("The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum") w Suzhou w dniach 24-25 listopada br. rekomenduje następujące hoteleDO POBRANIA

 

AGENDA

Poniżej znajdziecie Państwo programy poszczególych wydarzeń w dniach 23-25 listopada. Należy mieć na uwadze, iż są  to wersje robocze programów i mogą one ulec zmianie.

Wersja robocza programu „Poland-China Trade and Investment Forum” w Szanghaju (23 listopada 2015) - DO POBRANIA (wersja z dn. 20/11/2015)

Wersja robocza programu "The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum" w Suzhou (24-25 listopada 2015) - DO POBRANIA (wersja z dn. 09/11/2015)

 

WIZY

W związku z koniecznością ubiegania się przez Państwa o wnioski wizowe w Wydziale Konsularnym Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przesłaliśmy Państwu zaproszenia wystosowane przez stronę chińską dla każdego z uczestników misji gospodarczej.

Aby skutecznie ubiegać się o wydanie wizy chińskiej, wśród dokumentów niezbędnych do złożenia w Wydziale Konsularnym (informacje na stronie Ambasady: http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/t525341.htm) potrzebne jest także załączone zaproszenie. Dlatego też prosimy Państwa o wydruk wysłanych zaproszeń i dołączenie ich do wypełnionych wniosków wizowych wraz z resztą wymaganej dokumentacji.

Jednocześnie informujemy, iż w punkcie 2.8. wniosku wizowego „Informacje o instytucji lub osobie zapraszającej” należy podać dane chińskiego Ministerstwa Handlu (Ministry of Commerce of the People’s Republic of China, Add:No.2 Dong Chang'an Avenue,Beijing China (100731), Tel:(010)53771360 / 1362 / 1359 ) natomiast w punkcie 2.1. „Główny cel wizyty w Chinach” prosimy o zaznaczenie wizyty „biznesowo-handlowej”.

UWAGA: W związku z małą ilością czasu pozostałą do wyjazdu do Chin, oraz w związku z faktem, iż Wydział Konsularny Ambasady Chin czynny jest jedynie w poniedziałki, środy i czwartki od godz.9.00 do godz.11.00, wniosek wizowy powinien być złożony przez Państwa najpóźniej w poniedziałek, 16 listopada w godzinach pracy Wydziału Konsularnego. Jednocześnie informujemy, że należy ubiegać się o wydanie wizy w trybie ekspresowym.

 

AKTUALNOŚCI

2015/11/09 - WAŻNE!!! Zmiana godziny rozpoczęcia "The 5th China-CEEC Economic and Trade Forum" w Suzhou. Aktualna wersja programu do pobrania powyżej.

2015/11/13 - WAŻNE!!! Powyżej znajdziecie Państwo instrukcję dotyczącą procedury wizowej.

 

Business mission to the People’s Republic of China 23-24 November 2015 - Catalog

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznego wyboru i potwierdzenia zgłoszenia firm które są zainteresowane udziałem w misji.


 Logo
Kalendarium wydarzeń
   maj 2016   
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktualności
Wyślij zapytanie
Dyżury ekspertów
Newsletter GoChina
Do pobrania
Przydatne informacje
Strategia Go China
Kontakt

powered by WEB interface


Serwis GoChina wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij